producenci-dodatkow.pl

Wyroby złotnicze posrebrzane, albo też srebrne? Jakie z nich kupujemy częściej? Ten spór ma miejsce stosunkowo sporo czasu na świecie. Dziś postaramy się odpowiedzieć na ten temat. Jednak temat nie będzie to takie nieskomplikowane jak mogłoby się zdawać. Oba rodzaje wyrobów jubilerskich posiadają liczne minusy, ale także powszechnie znane plusy noszenia.
Prawdziwa biżuteria – zazwyczaj wytwarza się takie modele z oczyszczonego srebra. Z tego powodu pozostaje dużo więcej warta. Produkuje się taką biżuterię obrabiając rudy metali. Pozostaje znacznie bardziej luksusowa i właśnie z tego powodu chętnie kupują ją klienci zamożniejsi. Także istotne jest lokalizacja jej zbytu, zazwyczaj są to galerie jubilerskie. Pozostaje elegancko zaprezentowana w podświetlonych, witrynach. W czasie jej zakupu zazwyczaj dostaniemy śliczne pudełko. W złotniczym punkcie obsługa klienta na 100% będzie milsza i lepszej klasy. Wyroby złotnicze z metali szlachetnych o czym także nie wolno nie pamiętać, nie uczulają.
Biżuteria platerowana – jest najczęściej wytwarzana ze stopów metali pospolitych i plateruje się ją nieznaczną kożuchem metalu szlachetnego. Sztuczne wyroby stosunkowo po czasie rysują się i kobiety kupują nowe. Ich największa pozytywna strona to oczywiście niska cena zakupu. Niestety mówimy, że potrafi uczulać, najczęściej produkty z domieszką chromu. Co ważne rodzaje biżuterii platerowane pozostają nadzwyczaj oryginalne ze względu na mieszankę, zwyczajnie dużo prościej ją zrobić. Zestawy tutaj bardzo często złożone są z 2 elementów – bransoletki i naszyjnika.
Podsumowując biżuteria srebrna pozostaje precyzyjniej zrobiona, a także nie powoduje uczuleń. Jednak pozostaje poważnie droższa, ale także nie zużywa się po krótkim czasie użycia jak posrebrzana. Jednakże modele biżuterii platerowanej pozostają wymyślniejsze i tańsze. Który rodzaj jest lepszy? W naszej opinii są zwyczajnie inne.

Producenci dodatkow